Szemezgesd című Erasmus+ csereprogram Mogyoróskán

Utolsó módosítás dátuma : 2018. április 26.

2017. június 13-21. között került megrendezésre a Szemezgesd című Erasmus+ program, amelyen erdélyi és felvidéki középiskolásokat és egyetemistákat láttak vendégül a Földrajz és Környezettudományi Intézet hallgatói és dolgozói.

A nem formális oktatásra és a pear learning módszerére épülő ifjúsági cserét a Tokaj-Eperjesi-hegységben szerveztük, a szállás „szokásos" terepgyakorlati helyszínen, Mogyoróskán volt a Napkelte Panzióban.

A tanulás középpontjában a gyümölcstermesztés és feldolgozás állt, amelyet teremi és terepi feladatokkal ismertek meg a résztvevők.

Az Erasmus+ program fontosságának bemutatása után a gyümölcstermesztés földrajzi környezetét a rendszerszemlélet segítségével tanulmányozták a fiatalok, közösen ültettek növényeket, s egymástól ismerték meg a különböző Kárpát-medencei tájakon már bevált jó példákat.

A gyümölcs feldolgozása esetében annak komplexitása és sokszor nehézségei kerültek a középpontba. A határon túli diákok Erasmus+ programban való részvételét a nagykaposi Luminosus Civil Szervezet és sepsiszentgyörgyi Kárpát Egyesület szervezte, a rendező az Agria Geográfia Alapítvány volt, melynek honlapján a csereprogram részletesen bemutatásra kerül (http://agriageografia.hu/erasmus.php).

A hírt és a fotókat küldte: Dr. Kajati György főiskolai docens