Tudományos Diákköri Kutatások a Földrajz tanszéken

Utolsó módosítás dátuma : 2015. június 16.

-

A tanszéken folyó tudományos diákköri munkát 1987 óta kilenc oktató irányításával végezték, illetve végzik a hallgatók.
A témavezetők ABC sorrendben a következők.
Földtan, természetföldrajz:
Dr. Dávid Árpád (60 fő), Dr. Pozder Péter (2 fő), Dr. Tóth Géza (1 fő).
Társadalomföldrajz:
Dr. Bodnár László (1 fő), Dr. Kajati György (4 fő), Kürti Lívia (1 fő),
Dr. Mosolygó László (1 fő), Dr. Patkós Csaba (7 fő), Dr. Ruszkai Csaba (1 fő).
A Földrajz tanszéken működő „Földtudományi Tehetséggondozó Műhely" születésnapja 2010. március 1. Ám a tanszéken folyó őslénytani, alkalmazott földtani hallgatói kutatások az 1990-es évek elejére nyúlnak vissza. Azóta hatvanöt hallgató 60 dolgozatot mutatott be országos diákköri konferencián. Eredményeik: három első, négy második, hét harmadik helyezés és 10 különdíj.
A hallgatók kutatási eredményeikről rendszeresen számot adnak különböző hazai (Magyar Őslénytani Vándorgyűlés, Magyar Ökológus Kongresszus, Magyar Malakológus Találkozó) és külföldi (Ichnia, International Bioerosion Workshop, International Ichnofabric Workshop, IAS Meeting of Sedimentology) konferenciákon. Kutatásaik nyomán eddig 45 tudományos közlemény született. Négy egykori TDK-s szerzett PhD fokozatot, kettő esetében pedig folyamatban van a fokozatszerzés.
A tehetséggondozó műhely megalakítása óta számos sikeres országos és főiskolai pályázat áll mögöttünk. Ezek is hozzájárultak a hallgatók eredményes szerepléséhez, valamint szorosabb kapcsolatok kialakításához hazai és nemzetközi felsőoktatási intézményekkel, kutatóintézetekkel.