FÖLD NAPJA AZ ÉRSEKKERTBEN

Utolsó módosítás dátuma : 2015. április 30.

A Környezettudományi és Tájökológiai Tanszék oktatói és hallgatói az érsekkerti rendezvényen

Az egri Föld Napja rendezvényen a Főiskola képviseletében a Környezettudományi és Tájökológiai Tanszék oktatói, Leskó Gabriella és Katona Ildikó illetve hallgatói Bozóki Tamás és Csrefkó Tamás várta az Érsekkertbe ellátogató érdeklődőket. A hagyománnyá váló jeles ünnepen délelőtt az óvodások, délután leginkább az iskolások érdeklődő, tanulni és tevékenykedni akaró csoportjai váltották egymást. A főiskolai sátornál az Élményalapú élőlényismeret jegyében fenyvesek és bükkösök élővilágával játékos feladatokon keresztül ismerkedhettek meg kicsik és nagyok egyaránt.Emellett az Eger-patak szabad szemmel is látható gerinctelen élőlényei, valamint vízminősítésben betöltött szerepük kerültek bemutatásra.