Geotúra a Bükk-fennsíkon

Utolsó módosítás dátuma : 2018. november 07.

Október 20-án került sor az EKE Földrajz és Környezettudományi Intézete valamint az EKE gyakorlóiskola közötti együttműködésben a heti két testnevelés órát kiváltó geotúra első kirándulására a Bükk-fennsíkon. A DHTE támogatásával megvalósult programon a gyakorló részéről Gólya Tamás 7, az Intézetből Sütő László és Homoki Erika vezetésével 8 hallgató vett részt.

Az Országos Kéktúra útvonalán Bánkút és Bélapátfalva között közel 20 km-t tettek meg a résztvevők, akik közben az Óriások asztaláról, a Bükk kialakulásáról és formakincséről kaptak ismereteket. A gyönyörű kirándulóidőben látványos kilátópontokon, az Őserdő bükkmatuzsálemei mellett és a kövek vonulatán végiggyalogolva a Szomjas Csukában gőzölgő leves várta a megfáradt vándorokat.

A hírt küldte: Dr. Sütő László

egyetemi docens