Holdkőzetek előadás az Intézetben

Utolsó módosítás dátuma : 2017. november 14.

Különleges programmal folytatódik november 21-én a Földrajz és Környezettudományi Intézet, a Magyar Földrajzi Társaság Eger–Bükk-vidéki Osztálya, valamint az Agria Geográfia Alapítvány tudományos és ismeretterjesztő rendezvénysorozata.

Tisztelt Egyetemi Polgárok! Tisztelt Érdeklődők!

Igazán különleges programmal folytatódik jövő kedden a Földrajz és Környezettudományi Intézet, a Magyar Földrajzi Társaság Eger–Bükk-vidéki Osztálya, valamint az Agria Geográfia Alapítvány tudományos és ismeretterjesztő rendezvénysorozata.

Dr. Bérczi Szaniszló, az ELTE egyetemi docense (fizikus, csillagász, planetológus) előadásában az Egyesült Államok Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatalának holdkőzet gyűjteményével ismerteti meg a hallgatóságot. Az előadást kőzetminták mikroszkópos megfigyelése, valamint – megfelelő időjárás esetén – a Líceum Panoráma teraszáról távcsöves bemutató egészíti ki.

Az előadás címe: A NASA holdkőzet gyűjteményének bemutatása. Holdi kőzetek – földi iparok

Időpontja: 2017. november 21. 16.00 óra

Helye: Líceum, Kápolna (I. em. 209.)

Az előadás plakátja az alábbi linken érhető el:

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Üdvözlettel: Tóth Antal, az MFT Eger–Bükk-vidéki Osztály elnöke