Holland vendégek az Intézetünkben

Utolsó módosítás dátuma : 2017. február 27.

A február 20-I héten két fiatal földrajztanár jelölt látogatta meg intézetünket a Groningeni Egyetemről, Hollandiából.

A február 20-I héten két fiatal földrajztanár jelölt látogatta meg intézetünket a Groningeni Egyetemről. Egységünkben már esztendők óta hagyomány, hogy helyet adunk fiatal Holland kollégáinknak, hogy nemzetközi tanítási gyakorlatukat nálunk töltsék.

Charlotte Puister (22) és Marijn Yedema (25) a keddi napon tartott két órát alap- és mesterszakos hallgatóinknak.
Első órájuk a vízgazdálkodás témakörét érintette általában, illetve regionálisan előbb Hollandia, majd Magyarország viszonylatában. A magyar hallgatók aktívan részt vehettek az órán, hiszen egy kockázatmenedzsment tematikájú gyakorlati feladatmegoldás is a palettán szerepelt. A részt vevő néhány magyar földrajztanár hallgató ugyancsak hasznosnak értékelhette az órát, hiszen Holland kollégáink ismét újszerű interaktív tanítási módszereket használtak, bemutatták például a nearpod.com weboldal működését, ami a diákok aktív bevonását teszi lehetővé.
A második óra a városok élhetőségét vizsgálta. Az első részben a jelenség néhány elméleti kérdése került terítékre, majd csoportmunkában Eger város mentális térképét készítették el a résztvevők.

A hírt küldte: Dr. Patkós Csaba