Kollégánk nemzetközi sikere

Utolsó módosítás dátuma : 2018. július 19.

Gucsik Arnold kollégánk tagja lett a rangos Svéd Kémiai Társaság (Svenska Kemisamfundet) Spektroszkópiai Osztályának

Egyetemünk oktatója, Dr Gucsik Arnold (egyetemi docens, Földrajz és Környezettudományi Intézet) tagja lett a rangos Svéd Kémiai Társaság (Svenska Kemisamfundet) Spektroszkópiai Osztályának.

A Társaság 1883. november 22.-én alakult meg Stockholmban. Az egyesületnek több mint 3000 tagja van: vegyészek, vegyészmérnökök és diákok. A Társaság a Chemical Journal szakmai folyóiratot teszi közzé.

A Svenska Kemisamfundet kiterjedt együttműködést folytat a nemzetközi kémiai szervezetekkel is, pl. a Nemzetközi Alkalmazott Kémiai Szövetséggé (IUPAC) valamint tagja az Európai Vegyipari és Molekuláris Tudományok Szövetségének (EuCheMS).

A hírt küldte: Dr. Patkós Csaba intézetigazgató, tanszékvezető