Lengyelek kutatók

Utolsó módosítás dátuma : 2015. május 16.

Lengyel kutatók a Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszéken

2015. május 5. és 9. között lengyel kutatók vendégeskedtek a Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszéken. Alfred Uchman a Jagelló Egyetem Földtani Intézetének professzora és Pavel Mikuš, a varsói Lengyel Tudományos Akadémia munkatársa közös kutatásokban vett részt Dr. Dávid Árpáddal, a tanszék főiskolai docensével. Az életnyomtani (ichnológiai) kutatások három nagy területre terjedtek ki.
1. Recens és fosszilis szárazföldi életnyomok tanulmányozása és vizsgálata Nógrádszakál és Ipolytarnóc környékén.
2. A Bükk hegység paleozoós (karbon és perm korú) képződményeinek paleoichnológiai vizsgálata.
3. A Bükk hegység déli előterében előforduló kora-miocén képződmények bioturbációs nyomainak vizsgálata, különös tekintettel a „zombi" életnyomokra. Valamint a Szarvaskő környéki, jura időszaki anchimetamorf képződmények életnyomainak tanulmányozása.
A négynapos kutatómunka tudományos eredményei közös publikációkban jelennek meg.
A szarvaskői életnyomokkal kapcsolatos őskörnyezeti problémák megvitatására nemzetközi szakmai fórumokon kerül sor május és június hónapokban, Japánban és Lengyelországban.

Letölthető dokumentum