Ralibajnok páros sportföldrajzi előadása

Utolsó módosítás dátuma : 2017. március 05.

Herczig Norbert és Igor Bacigál többszörös abszolút magyar ralibajnokok voltak a főszereplői a Földrajz és Környezettudományi Intézet, a Magyar Földrajzi Társaság Eger–Bükk-vidéki Osztálya, valamint az Agria Geográfia Alapítvány február 28-i rendezvényének.

A „Száguldás havon, murván, aszfalton – A ralisport és földrajzi vonatkozásai" című moderált beszélgetést jelentős számú, közel 80 fős, egyetemi polgárokból, valamint egri és környékbeli érdeklődőből álló hallgatóság tisztelte meg jelenlétével.

A beszélgetés során illusztrációk és egy belső kamerás videofelvétel felhasználásával megismerhettük az egyik leglátványosabb autós szakág alapjait, az eltérő földrajzi adottságokkal rendelkező hazai versenyhelyszíneket, a ralizás és a természeti, valamint a társadalmi-gazdasági környezet közötti kölcsönhatásokat.
A pilóta és navigátor társa bemutatták sportpályafutásuk legfontosabb mérföldköveit, a mögöttük álló csapatot, valamint Škoda Fabia R5-ös versenyautójuk legfontosabb műszaki jellemzőit is.
A nagy sikerű rendezvény utolsó részében a páros tagjai a rájuk jellemző közvetlenséggel válaszoltak a hallgatóság által feltett kérdésekre.

A hírt küldte: Tóth Antal (főiskolai docens, Földrajz és Környezettudományi Intézet)

A főoldalon lévő fotókat készítette: Csősz Krisztián (PalettaOnline), a szövegbe ágyazottakat pedig Bertyák Bence geográfus MSc hallgató