részvétel a Föld Napján

Utolsó módosítás dátuma : 2019. május 16.

Április 24-én, szerdán az Érsekkertben a Földrajz és Környezettudományi Intézet is képviseltette magát érdekes és hangulatos programokkal a Föld Napja rendezvénysorozat keretén belül.

Cselekvő ünnep – ezzel a szlogennel szervezte meg az Egri Kulturális és Művészeti Központ az idei Föld napi rendezvényét.

A 10 órakor kezdődő programokat Leskó Gabriella és Misik Tamás a Környezettudományi és Tájökológiai Tanszék adjunktusai vezényelték le.

Az Eszterházy Károly Egyetem sátorában a barnamedve életét képekben megelevenítő kirakós puzzle, a jellegzetesebb és néhány fokozottan védett emlősállatunk sziluettje és lábynoma várta az érdeklődő fiatalokat és felnőtteket egyaránt. Az állati lábnyomozás célja az volt, hogy felismerjék a kilátogatók, hogy melyik állatfajnak melyik a lábnyoma.

A bő 4 órás program során óvodások, általános és középiskolás csoportok és családok egyaránt megfordultak sátrunknál.

A hírt küldte: Misik Tamás

A fotók forrása: Nemes Róbert, Eger Hírek