Sikeres szereplés a XXXIII. FiFöMa OTDK-n

Utolsó módosítás dátuma : 2017. április 29.

2017. április 10-13. között, a Debrecenben megrendezett XXXIII. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekcióban az alábbi szép eredmények születtek az Eszterházy Károly Egyetem, Földrajz és Környezettudományi Intézetéből:

Földtudományi Tehetségműhely:
Földtudományok alszekció:
• Balogh Szabolcs (témavezető: Dr. Sütő László - Molják Sándor): Tájföldrajz, tájökológia tagozaton belül 3. helyezést ért el, amelyért egy bronzérem járt, amin a 3. helyezés és az egyetem emblémája, hátoldalán pedig a FiFöMa jele látható. Továbbá a Magyar Honvédség Geoinformációs Szolgálatának ajándékcsomagját nyerte, ami tartalmazott 2 térképes falinaptárt, egy domborzati térképrészletet Veszprém és környékéről, egy M. Kir. Honv. által kiadott és újra nyomtatott Bükki turistatérképet és egy jegyzetfüzetet.

• Bozó Ádám (témavezető: Dr. Nagy Richárd): Tájföldrajz geoinformatikával tagozaton belül Kiemelt különdíjban részesült.

Tájkutatások – Természetvédelem Tehetségműhely:
Földtudományok alszekció:
• Szladky Gábor Bence (Csorba Vivien társszerzővel) Csorba Viven (témavezető: Dr. Dobos Anna): Geomorfológiai tagozatban egy „Elismerő oklevelet" kapott a részvételért, illetve a Magyar Honvédség Geoinformációs Szolgálatának ajándékát, a FiFöMa "szekcióban nyújtott kiemelkedő teljesítményért". Ebben a csomagban az alábbi tárgyjutalmak voltak:
- A Magyar Királyság megyéinek pontos beosztása az amszterdami Frederik de Vit kiadásában (1688); M. 1:600 000 (Hadtörténeti Térképtár)
- Vasi-hegyhát, Kemeneshát domborművi térképe; M. 1:150 000 (HM Zrínyi Nonprofit Kft.)
- Magyarország topográfiai térképei a második világháború időszakából (Topographic Maps of Hungary in the period of the WWII); M. 1:50 000 (Arcanum Adatbázis Kft.)
- 2017-es Falinaptár a katonai ünnepnapok feltüntetésével (HM Zrínyi Nonprofit Kft.).

• Csorba Vivien (Szladky Gábor Bence társszerzővel) (témavezető: Dr. Dobos Anna): Geomorfológiai tagozatban egy „Elismerő oklevelet" kapott a részvételért, illetve a Magyar Honvédség Geoinformációs Szolgálatának ajándékát, a FiFöMa "szekcióban nyújtott kiemelkedő teljesítményért". Ebben a csomagban az alábbi tárgyjutalmak voltak:
• Kiss Katalin (témavezető: Dr. Dobos Anna): a Tájföldrajz, tájökológiai tagozatban szép eredményt nyújtott, de helyezést most nem ért el.

A tagozati zsűrik szakmai munkáját a Földrajz és Környezettudományi Intézetből az alábbi oktatóink segítették:
• Prof. Dr. Polgári Márta Földtan, üledékkőzettan elnökeként,
• Prof. Dr. Mika János, Meteorológia, Városklíma zsűritagjaként,
• Dr. Patkós Csaba, PhD a Gazdaságföldrajz zsűritagjaként és
• Dr. Tóth Antal, PhD a Népesség- és településföldrajz zsűritagjaként.
Kísérőtanárként vett részt a rendezvényen Dr. Dobos Anna.

Az OTDT FiFöMa Szekció Szakmai Bizottság földtudományi alelnökeként Dr. Sütő László segítette a szervezők munkáját.
Kellemes hír, hogy a 2019. évi FiFöMa Szekciót már Intézetünk szervezi meg, a Szekció szervezés jogát Dr. Liptai Kálmán Rektor Úr és Dr. Juhász Tibor, TTK Dékánhelyettes vette át a rendezvény végén!

Hírt küldte és a fotókat készítette: Dr. Dobos Anna és Dr. Sütő László