Terepgyakorlat I.: A Tarna-völgyben és a Bükkalján

Utolsó módosítás dátuma : 2018. június 15.

Az osztatlan Természetismeret és Környezettan, valamint Földrajz tanári szakos hallgatók terepgyakorlaton vettek részt Dr. Dobos Anna, főiskolai docens vezetésével a Tarna-völgyben és a Bükkalján, 2018. májusában.

A Tarna-völgy felszínfejlődésével és geomorfológiai formáival ismerkedett meg a terepgyakorlaton Lólé Adrienn I. évf. Nappali tagozatos Természetismeret-Környezettan és Biológia tanári szakos hallgatónk.
A Bükkalja és a Hór-völgy geológiai, felszínalaktani értékeivel, tájhasznosítási problémáival pedig Debreczeni Dóra és Sipos Péter I. évf. Levelező tagozatos Természetismeret-Környezettan és Biológia, valamint Testnevelés tanári szakos hallgatónk foglalkozott.

Ez utóbbi terepgyakorlaton a hallgatók részt vettek még a II. Kaptárkő Napon is, ahol több szakmai előadást hangzott el a Bükkalja Hungarikum (kaptárkő és kőkultúra) értékeiről, a Bükkalja geomorfológiai értékeiről és tájhasznosítási szisztémájáról; a kistáj geológiai felépítéséről, régészeti és néprajzi érdekességeiről is.

A hírt küldte és a fotókat készítette:
Dr. Dobos Anna, főiskolai docens
EKE, Környezettudományi és Tájökológiai Tanszék