Balogh Szabolcs TDK/OTDK története

Utolsó módosítás dátuma : 2019. február 08.

Balogh Szabolcs egykori geográfus MSc hallgatónk írta meg TDK/OTDK történetét

Anno még 2012-ben kezdtem a Nyíregyházi Főiskolán, mint geográfus hallgató. A tanulmányaim elején még nem igazán hallottam az OTDK eseményről. Szépen lassan viszont elérkezett a szakdolgozati téma választása. Nem tudtam igazából milyen témával foglalkozzak, így hosszasan nézegettem a témakiírásokat. Megkérdeztem pár felsőévest és végzett hallgatót, hogy ők milyen témában írtak. Meghallgattam őket és mindenki javaslatát végül a fiókba rakva kiválasztottam az általam jónak látott témát. Történetesen, Sütő László tanár úr témakiírását néztem ki magamnak. Még pelyhedző szakállammal álltam meg az ajtaja előtt és idegesen, kissé feszengve kopogtattam be az ajtaján, mondván, hogy én valamiféle antropogén témával akarok foglalkozni. Igaz, nem ezzel kezdtem, mert kicsit megszeppenve ültem le a székre és alig tudtam megszólalni, de végül meghánytuk-vetettük a dolgot s elkezdtük a kutatást.

Nagy nehezen kialakult a téma, a dolgozat szépen lassan kezdett összeállni. Már lassan kezdtünk kifutni az időből, de Sütő tanár úr nem hagyta annyiban a dolgot. Még egy kicsit kiegészítettünk ott, simítottunk itt, újraírtuk ott és feltöltés határidő előtt 1 órával meg is született a mű. Teltek a napok és elérkezett a XXXII. OTDK FiFöMa szekciója. Jól emlékszem milyen fura volt megérkezni Kolozsvárra, nagy tömeg, teljesen új környezet és világ nyílt ki aznap számomra. Az előadásomon sokan voltunk és kicsit feszengve kezdtem neki a mondandómnak. Megakadtam néha és lámpalázzal beszéltem a kutatásomról, de a zsűrinek hála nem éreztem annyira cikinek magamat. Nagyon sok jótanácsot kaptam a kutatásommal kapcsolatban. Jól emlékszem, hogy mindenki milyen érdeklődéssel figyelt és tényleg a kérdések, valamint az észrevételeket pozitív kritikaként kezeltük. Az OTDK élet ezután magába szippantott. Kolozsvárott sok helyen voltam, valamint a szakmai programok és a többi előadás is mind egy-egy lökettel szolgált számomra.

Aztán eljött a diplomamunka, az államvizsga ideje stb. Nem sok időm volt foglalkozni a személyes kutatási dolgaimmal. Elkezdtem dolgozni és kiestem ebből az érából.
Később 2016-ban felvételt nyertem az Eszterházy Károly Egyetemre. Megkaptam az értesítést és éppen azon gondolkodtam, hogyan legyen a leköltözés, valamint hová rakhattam az eddigi felsőoktatási jegyzeteimet, kutatási naplóimat és egyéb szükséges dolgaimat.
Kora estefelé lehetett, még meleg volt odakint, éppen az esti teámat fogyasztottam, amikor megcsörrent a telefonom és egy ismerős nevet írt ki: Sütő tanár úr.
„Szabolcs úgy hallom újra kollégák leszünk, mit szólnál egy újabb kutatáshoz?"
Hát így kezdődött újra az OTDK-s életem. Azóta már részt vettem a 2017-ben Debrecenben rendezett XXXIII. OTDK-n, valamint jó pár helyi TDK versenyen. Sőt, egy rövid időre az a megtiszteltetés érhetett, hogy a most rendezett XXXIV. OTDK FiFöMa szekciójának Hallgatói képviselője lehettem.

A fotón: Balogh Szabolcs ünnepélyes keretek között vette át OTDK hallgatói képviselője kinevezését. Szabolcs jelenleg a Debreceni Egyetem geográfus doktorandusz hallgatója.

A hírt küldte: Kovács Viktória Kinga
Demonstrátor